הטיול מלא! מסע אל ההימלאיה ההודית ופסטיבל דוּנגרי

תאריך : 8/5/22

יציאה – 8/5/22
חזרה – 22/5/22

בהדרכת דנה מרזל ובלווי רוני סזיר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 יום 01: 8.5.22 (ראשון)

בהתרגשות רבה נתכנס (סוף סוף) בשדה התעופה בשעות הערב ונמריא בטיסת לילה של אייר-אינדיה ישירות להודו, אל עבר מסע ייחודי של רוח, טבע, תרבות והעצמה נשית. ננחת למחרת בבוקר בדלהי. 

יום 02: 9.5.22 (שני) דלהי –אמריצאר


בשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה של דלהי, נמשיך לארוחת בוקר מרעננת ולאחריה נצא לנסיעה בעיר הססגונית והסואנת הזו. דלהי היא עיר הבירה של הודו, נראה את המבנים המפורסמים שלה - שער הודו ובנייני הממשל, שנבנו על-ידי הבריטים בתחילת המאה ה-20. בשעות אחר הצהרים נחזור לשדה התעופה לטיסת פנים לאמריצר, המקום הקדוש ביותר לבני דת הסיקים, שם ממוקם מקדש הזהב . נתוודע לדתם של הסיקים, לטקסיהם ולמיתולוגיה שסביב מקדש הזהב. נלון באמריצאר, להלן קישור לאתר המלון:
 
https://www.hyatt.com/en-US/hotel/india/hyatt-regency-amritsar/atqhy 

יום 03:  10.5.22(שלישי) אמריצאר -דהרמסאלה

 מוקדם, לפנות בוקר, נצא אל עבר המראה המופלא של מקדש הזהב. המקדש מוקף חומות שיש לבנות וממוקם בלב בריכה, אשר משקפת את בבוּאתו הזהובה– יחד נוצר מראה קסום שכאילו הופיע מתוך אגדה עתיקה. נלווה את עולי הרגל והמאמינים המקומיים אל עבר המקדש, נצפה בטקסי הבוקר הייחודיים שלהם, ונאזין לתפילותיהם שמשרות על המקום תחושה של התעלות רוחנית.
לאחר הביקור במקדש הזהב, נעלה על רכבים פרטיים מפנקים ונתחיל במסענו אל עבר ההימלאיה ההודית! בדרכנו נפגש לראשונה עם הנופים, עוצרי הנשימה, של מרגלות ההימאליה. בשעות הצהרים נגיעה לדהרמסאלה, שפירושה, מקום מושבה של התורה הבודהיסטית. דהרמסאלה היא מקום מושבו של הדאלי לאמה, והמנהיגות הטיבטית הגולה בהודו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור ראשוני, נתהלך ברחובות שובי לב, המצויים בלב ההרים, ונתהלך בין נזירים ונזירות בודהיסטים. נלון ב - https://hotelnorbuhouse.in

ימים  04-05: 11-12.05.22 (רביעי-חמישי)דהרמסאלה

נשהה בדהרמסאלה הקסומה. נלמד פילוסופיה בודהיסטית, נתנסה ונטמע ברוחניות הטיבטית. נבקר במקדש המרכזי של הדלאי למה, ונראה כיצד העם הטיבטי משמר את דתו ותרבותו בגלות שבהודו, לאחר כיבוש טיבט על-ידי סין. נבקר בכפר האומנויות היפיפה נורבולינקה, אשר נוסד על מנת לשמר אומנות טיבטית. בנוסף, נשתתף בסדנת עיסוי ובסדנת אוכל , נאכל אוכל טיבטי מעולה, נתהלך ביערות, ונשוטט בין חנויות מרהיבות של עבודות יד טיבטיות וקשמיריות. 

יום 06: 13.05.22 (שישי) דהרמסאלה-מנאלי

בבוקר נצא לנסיעה בלב הרי ההימלאיה, מעלה, אל עבר העיירה הציורית מנאלי, דרך יערות, עמקים, נהרות וטבע מפעים. מנאלי נקראת על שמו של "מאנו" האדם הראשון במיתולוגיה ההודית והיא ה-מקום למסע בעקבות ההינדואיזם של מרגלות ההימלאיה. עם הגיענו נצא להליכת היכרות קצרה. להלן קישור למלון במנאלי:

ימים  07-08: 14-16.05.22 (שבת-ראשון) מנאלי ופסטיבל דונגרי

פסטיבל דוּנגרי הינו אחד הפסטיבלים המרגשים והמפעימים של צפון הודו והוא מהווה הזדמנות יוצאת דופן לאוהבי הודו ותרבותה להיפגש עם הינדואיזם עממי ואותנטי. מנאלי שוכנת בעמק קוּלוּ ֹהמכונה גם "עמק האלים". לכל כפר ואזור בעמק אל משלו. האלים שוכנים במקדשים רבים שיכולים להיות מבנה מעץ או מקדש למרגלות עץ. רק באירועים מיוחדים האלים מתגלמים בעולם בצורת מרכבות צבעוניות בגובה של מספר מטרים. לנו בטיול תהיה ההזדמנות הנדירה לראות לא רק מרכבה אחת אלא מפגש של עשרות!

במהלך שלושת ימי הפסטיבל, מתקבצים כל אלי עמק קוּלוּ (כן-כן האלים עצמם!) לכבוד יום הולדתה של האלה האדירה השולטת בעמק ושוכנת במנאלי – הדימבה דווי. בשיירות ארוכות מגיעים האלים ומאמיניהם מהכפרים של העמק אל הרחבה מול מקדשה של האלה בכדי לחגוג עמה. במשך שלושה ימים מתקיים יריד ססגוני לצד ריקודים מסורתיים, טקסים מיוחדים ומפגשים עוצמתיים בין מרכבות האלים. כמנהג דרך נשית, נחווה את הפסטיבל מהשטח ונשתתף ככל הניתן באירועים. כמו כן, יחד, נלמד על המיתולוגיה שמאחורי הפסטיבל, על האלים השונים ועל המסורות של הדת העממית של עמק קוּלוּ. 

עוד במנאלי
בעודנו מבקרים בפסטיבל לסירוגין, נטייל בעיירה אולד-מנאלי, נהנה מבתי הקפה הרבים, החנויות והאווירה המיוחדת השוכנת בה, אשר משכה כבר במשנות ה-60 את ילדי הפרחים (היפים) אליה ולאורך עשורים רבים את תרמילאים הישראלים. בנוסף, נצא לסיורים בניו-מנאלי, בכפרים העתיקים הסמוכים לה (כמו הכפר ושישט), ובשבילי הטבע והנהרות המקיפים אותם. נבקר בבית הקולנוע לצפייה בסרט הודי. 

יום 09-10 : 16-17.05.22 (שני - שלישי) שימלה

בבוקר יום שלישי נסע אל עבר שימלה, כפר נופש אירופאי (היל סטיישן) בהימלאיה, שנבנה על-ידי הבריטים. שימלה, המכונה על שמה של שיאמלה דווי (לא אחרת מאשר האלה קאלי)היא תערובת של תרבויות ותקופות היסטוריות, של מקדשים הינדואים ומבנים קולוניאליים. נהנה מהשקט והשלווה של המקום, נצא לסיורים בעיירה ובמקדשים הינדואים ססגוניים וצבעונים. נלון ב - https://www.itchotels.com/in/en/welcomhotelshimla-shimla 

יום 11: 18.05.22 (רביעי) שימלה - צ'אניגאר

 בבוקר נצא משימלה  אל עבר העיר צ'אנדיגאר, הקרויה על שמה של האלה "צ'אנדי". זוהי העיר הנקייה ביותר בהודו אשר ידועה בזכות האדריכלים הבינלאומיים שהשתתפו בתכנונה (וביניהם לה קורבוזיה ואלברט מאייר). נ נבקר  בגן הפסלים הממוחזר והמפורסם נק צ'אנד - על שטח של 200 דונם ניתן לפגוש דמויות העשויות מפסולת ממוחזרת ומחומרים אורגניים. נלון ב - www.tajhotels.com/en-in/taj/chandigarh-punjab

 יום 12: 19.05.22 (חמישי) צ'אנדיגאר - רישיקש

בבוקר יום חמישי נסע במורדות ההימלאיה על עבר רישיקש, בירת היוגה העולמית, ממלכת הניו-אייג' והרוחניות. רישיקש הקסומה שוכנת על גדות נהר הגנגס הקדוש והעוצמתי, אליו נוהרים מיליוני עולי רגל הינדואים המאמנים שהטבילה בו תטהר אותם מחטאיהם ואף תקרב אותם אל עבר ההארה. בעולם, רישיקש התפרסמה בזכות להקת הביטלס, אשר פגשו שם את הגורו מהרישי מהשי יוגי. לאורך השנים הפכה העיר למוקד תיירותי ורוחני שמושך אליו מורי יוגה ומבקרים מכל העולם. נלון ב- https://divineresort.com

יום 13-14 20-21.05.2022 (שישי-שבת) רישיקש והארידוואר

זה הזמן לקחת פסק זמן, להאט את הקצב לקראת סוף הטיול. בשישי ובשבת נשהה במלון טאג' המפואר והמפנק על גדות הגנגס. ניתן יהיה לקבל עיסויים (בתוספת תשלום). לאורך סוף השבוע, נצפה בריטואלים המתקיימים בכל יום על גדות הגנגס, בפרושים ההודים (סאדואים) המשתכנים לצד הנהר, נלמד פילוסופיה הודית ונתרגל יוגה. בנוסף, נבקר בהארידוואר, השער (דוואר) לאל (הארי) ונשתתף שם בחוויה המפעימה והייחודית של טקס הארטהי, המוקדש לאלת הנהר -הגנגה. בכל ערב בשעת השקיעה המאמינים משליכים פרחים לנהר הגנגס, הכוהנים מזמרים מנטרות ותפילות, ומנחות אש מוגשות לאלה. נחגוג במסיבה את סיום הטיול. נלון ב- www.tajhotels.com/en-in/destination/hotels-in-rishikesh/

יום 15 22.05.2022 (יום ראשון) רישיקש-דלהי

בשעות הבוקר נפרד מרישיקש ונטוס לדלהי.  נצא לחאן מרקט לקפה וקניות אחרונות. בשעות הצהרים נחזור לשדה התעופה, נפרד מהודו האהובה, ונטוס בחזרה לישראל שלנו. ננחת בישראל בשעות הערב. 


למה כדאי לנסוע איתנו?

כי חשוב לנו שתהני ונעשה הכל לשם כך. אנו חושבות על כל פרט:
הקפדה מיוחדת על המדריכות - המדריכות שלנו בוגרות תואר שני בחוג למזרח אסיה, 
דוברות הינדי ושפות הודיות אחרות, בעלות ניסיון רב, מרתקות בהסברים, מעולות ביחסי אנוש (מוזמנות לקרוא עליהן באתר).

  • בתי מלון בדרגת 5* או הטובים בנמצא
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג. באיזור ההימלאיה - רכבים נוחים וחדישים - 3 מטיילות ברכב + נהג מנוסה.
  • שיעור בישול הודי.
  • שיעור יוגה ומדיטציה ברישיקש
  • קונצרט מוסיקה הודית קלסית בדהרמסלה
  • סדנת עיסוי בדהרמסלה   
  • סרט הודי במנאלי.                                           
הכי חשוב - אוירה נעימה, מקבלת, מאפשרת ומשחררת.
 
המחיר בסך 4285$ (עבור מטיילת בחדר זוגי) לנרשמות עד  31/3/22 

החל מה- 1/4/22 יעלה המחיר ב- 200$ = 4485$
 
ניתן לשלם בכרטיס אשראי  עד 5 תשלומים ללא ריבית או לפרוש ליותר תשלומים בקרדיט.

כולל:

חצי פנסיון
סדנאות 
טיסות ישירות להודו וחזרה בחברת אייר אינדיה (כולל מס נמל ודלק. שינוי במחיר יחול על הנוסעת)
2 טיסות פנים :
*דלהי - אמריצאר,  *דרדון (רישיקש) - דלהי
נסיעות בתוך הודו-אוטובוס ורכבים נוחים וממוזגים.
טיפים לנותני השרותים בהודו
מדריכ/ה ישראלי/ת ומדריך מקומי
מלווה הודית
מלווה ישראלית - רוני סזיר (במידה ותשתתפנה יותר מ- 15 מטיילות)
כניסות לאתרים
בתי מלון טובים 5* או הטובים בנמצא 
חדרים משודרגים במלון טאג' רישיקש בסוף הטיול
מים מינרליים במהלך הטיול

המחיר אינו כולל:

שתייה והוצאות אישיות
אשרת כניסה להודו 
חיסונים
בדיקת קורונה
מילוי טופס הצהרת בריאות לפני הכניסה להודו
ביטוח נסיעות - בריאות ומטען (חובה על הנוסעת לעשות זאת רצוי מיד עם ההרשמה!).
לינה: תוספת ליחידה בחדר  1550$
טיפ למדריכה הישראלית כראות עינכן (נהוג כ - 4 - 5 $ ביום)

תנאי ביטול :
עד 90 ימי עבודה טרם היציאה -     150$ דמי רישום
30-90   ימי עבודה טרם היציאה -  25% מערך ההזמנה
14-29 ימי עבודה טרם היציאה -    50% מערך ההזמנה
3-13  ימי עבודה טרם היציאה -     75% מערך ההזמנה
יומיים או אי הגעה -                     100% מערך ההזמנה

חשוב לדעת: סוד קיסמה של הודו עלול להיות לנו לעיתים לרועץ. הודו היא מדינת עולם שלישי,
מפגש או פעילות שנקבעה, יכולים להשתנות. אנו נעשה הכל להצלחת הטיול ולקיום כל הפעילויות הרשומות אולם יש לקחת בחשבון שבהודו ההתנהלות היא שונה, לפיכך לא רשמנו את כל הפעילויות המתוכננות. התוכנית גדושה.

פרטים - רוני    -    050-6575069