הודו הקלאסית בזמן פסטיבל האור. הטיול מלא!!!

תאריך : 26/10/19-14/11/19

20 יום

בהדרכת סיון גוטמן

יציאה - 26/10/19   

חזרה -  14/11/19

הטיול מלא!


 
ברוכות הבאות למסע שעומד לשנות את חייכן!
אתן הולכות להצטרף למיליוני אנשים שכבר התאהבו בתת היבשת המדהימה בעולם!

הודו הססגונית, הסואנת, מלאת שמחת חיים ומרובת תרבויות עתיקות המשתלבות זו בזו בהרמוניה מושלמת בקצב חיים השונה מכל מה שהכרתן בעבר.מראות של מונומנטים ארכיטקטונים מרהיבים ביופיים לא משאירים אף אחד מהמבקרים בהודו - אדיש.

המסלול של "דרך נשית" משלב היכרות עם "הודו הקלאסית" - חבל רג'אסטן הגדוש בצבעים עליזים וניחוחות משכרים, אגרה ודלהי. בטיול בחבל ארץ זה נבקר במקדשים עתיקים, שווקים ססגוניים וארמונות מפוארים, המוכר בהם "הטאג' מאהל"- אחד משבעת פלאי עולם.
אנו מאמינות כי הדרך הטובה ביותר לחקור תרבויות חדשות היא דרך מפגשים אישיים עם אנשי המקום בשילוב סדנאות חוויתיות המעניקות טעימה מאורח החיים ההודי.
 
הטיול מתקיים בזמן שני הפסטיבלים : ה"דיוואלי"- נחגג בכל רחבי הודו, אנו נזכה להשתתף בו בביקורינו בדלהי, עיר מודרנית ושוקקת חיים; ופסטיבל ה"דב-דיוואלי"- שנחגג שבועיים לאחר מכן -  ואותו נחגוג בעיר הקדושה והמסתורית - ורנאסי. נצפה במראה מרהיב של אלפי נרות פזורים על גדות נהר הגנגס. 

לאחר שנספוג קצת מקסמה של רג'אסטן בג'איפור ובפושקר, נראה את הטאג' מאהל נמשיך לדהרמסלה, מקבץ של כפרים השוכנים למרגלות הרי ההימלאיה. דהרמסלה הינה מקום מושבו של הדלאי למה והממשלה הטיבטית הגולה. במקום הקסום והירוק הזה, נתחבר לטבע הפראי, נטייל ביערות וננשום אוויר צלול בנוף ההררי הפתוח. לפני ששנשוב לדלהי נבלה שלושה ימים בוורנאסי בזמן הפסטיבל - חוויה מיוחדת במינה.
 
 מסע נשי מעצים ומשחרר מתחיל.... עכשיו!
 
20 יום 

26.10 שבת - יום 1 - טיסה ישירה לדלהי
 יציאה במוצא"ש לטיסת לילה. נחיתה בדלהי למחרת (27.10) בשעות הבוקר.


27.10 יום א' - יום 2 - דלהי 
נקדיש את היום לסיור בעיר השוקקת ונשתתף בחגיגות פסטיבל האור בדלהי! נבקר בבית חברה עיתונאית הודית מהמעמד הבינוני גבוה. נשוחח אתה על אורח חייה, נשאל אותה כל מה שמעניין אותנו לגבי נשים הודיות ומעמד האישה בהודו נחגוג יחד איתה. ההודים מאמינים כי בהדלקת אלפי נרות הם מפזרים את החושך (המסמל את הרוע) ומפזרים אור ואהבה ברחבי המדינה. בלילה מדליקים לפידים וזיקוקים מאירים את השמיים בצבעים בוהקים. חגיגה לעיניים! נבקר במקדש  אקשדראהם - מקדש חדש מיוחד במינו. נלון בדלהי.


28.10 יום ב', יום 3 - דלהי-אגרה

בשעות הבוקר נסייר בדלהי ובשעות אחה"צ ניסע לאגרה באוטובוס ממוזג. נגיע לאגרה בשעות הערב. נלון באגרה. 


 30.10 - 29.10, ימים  ג' - ד' - ימים  4 - 5 אגרה-ג'איפור
 
עם הזריחה נבקר בטאג' מאהל, אחד משבעת פלאי עולם - המונומנט המרשים שבנה הקיסר שאה ג'אההון לאישתו האהובה. הטאג' יפה במיוחד (בשל האור המיוחד) בשעת הזריחה והשקיעה.

ניסע לג'איפור. נבקר נבקר בגן האסטרונומי, בארמון העיר, בשוק הססגוני, בארמון הרוחות המפורסם.מצפון לג'איפור נמצאת אמבר, בירתה העתיקה של מדינת ג'איפור. נטפס בג'יפים אל מבצר אמבר הממוקם על צלע גבעה ומשקיף על אגם.בערב ניצפה בסרט הודי בבית הקולנוע המפואר ביותר בראג'סטן - ראג' מאנדיר. נלון בג'איפור שני לילות. 


1-2.11 ימים ה'- שבת ימים 6-7-8 -פושקר
בבוקר נבקר  נצא באוטובוס ממוזג לכוון פושקר. פושקר הינה עיירה קטנה ומרתקת. במרכזה אגם קדוש בו נערכים פולחנים.  
נגיע לפושקר ביום חמישי ולאחר התארגנות במלון נתארגן לסדנת תיפוף. בשעת השקיעה נסייר על גדות אגם פושקר, נצפה בשקיעה ובפעילות הרבה המתרחשת על גדותיו. זהו מקום עליה לרגל. ביום שישי נבקר בכפר באיזור, בו נראה איך מתקיימים חיים כפריים. מי מאיתנו שתרצה, תוכל לחגוג את ערב שבת בבית חב"ד , להתוודע אל המטיילים השונים (חוויה בפני עצמה). 
בשעות הבוקר של יום השבת ניקח חלק בשיעור יוגה עם מורה יוגי המתגורר במקום, לאחר מכן נשתתף בטקס פוג'ה המתרחש ליד האגם, נבקר במקדש,נשוטט בשוק הצבעוני בו ניתן למצוא בגדים ובדים ססגוניים, תכשיטים, מוסיקה הודית, בשמים ושמנים ארומטיים. חגיגה נשית.
במוצאי שבת נצא בכרכרות גמלים לחפלה מדברית במופע מרהיב של רקדנים,נגנים  ולהטוטני אש. נאכל ארוחה חגיגית בלב המדבר מתחת לשמיים הפתוחים (מלון "מיליון הכוכבים"). נלון בפושקר.

 
3.11 יום א', יום 9  - פושקר-ג'איפור-אמריצר
 
ניסע מפושקר לעבר ג'איפור. נבקר במפעל בו נראה איך מתבצעת עבודת החותמות המסורתית על גבי בדים. נשלים את הביקור בעיר ובשעות הערב  נטוס לאמריצר. נלון באמריצר. 
 

5.114.11, ימים ב' - ג'- ימים 11 - 10 - אמריצר

 נבקר במקדש הזהב המרהיב בעיר, מקום תפילה המקודש ביותר עבור המאמינים הסיקים. נצפה בהשכבת ספר התפילות לישון. נבקר במטבח המספק בהתנדבות ובסדר מופתי ארוחות ל- 60000 איש ביום. ניסע לווגה בורדר - הגבול עם פקיסטאן שם נצפה בטקס החלפת המשמרות והנפת הדגלים. נראה איך יריבות רבת שנים יכולה להתקיים.
נלון באמריצר. 
 
 
6.11, יום ד', יום 12 - אמריצר-דהרמסלה
לאחר השלמת הביקור באמריצר ניסע ברכבים חדישים לדהרמסלה השוכנת בנוף יפיפה,הררי ומוריק למרגלות ההימלאיה ומשמשת מקום משכנו של הדלאי למה והממשלה הטיבטית הגולה. 

7-9.11 חמישי-שבת, ימים 13-15 - דהרמסלה

בביקורנו בדהרמסלה נשלב הליכה קלה בטבע קסום - ביערות, נלמד על אורח החיים הטיבטי -נצא לסיור במקלאוד גאנג' נבקר במקום מושבו של הדאלאי לאמה והממשלה הטיבטית הגולה, בספריה הטיבטית, בשוק המקומי, נצא לסיור בכפר הילדים הטיבטי ובנורבלינקה- כפר האמנים הטיבטי בו נפגש עם אומנים טיבטים בתחומים שונים.  נשתתף בסדנת מסג' מפנקת בה נקבל ונעניק מסג', נלמד את רזי הבישול ההודי בסדנת בישול. נפגש עם רופא איורובדי ונלמד על הרפואה ההודית עתיקת יומין זו. נצפה בקונצרט מוסיקה קלסית הודית. נלון בדהרמסלה.


10.11, יום א', יום 16 - דהרמסלה- דלהי 

 נטוס בשעות הבוקר לדלהי. נערוך סיור במקומות שונים בעיר השמורים לנו. 
 
11.11, יום ב', יום 17 דלהי -ורנאסי
 
בשעות הבוקר נטוס מדלהי לוורנאסי בה נבלה את סוף השבוע וניקח חלק בחגיגות פסטיבל הדב-דיוואלי המיוחדות בעיר המתרחשות מדי שנה. נלון בווראנסי.

את היום נקדיש לסיור בשווקים ובמקומות הייחודיים למטיילות "דרך נשית", מקומות אותם גילינו במסעותינו הממושכים. נלון בוראנסי.
 
12-13.11, ג'-ד', יום 18-19 – ורנאסי – פסטיבל הדב-דיוואלי 

ממוקמת על גדות נהר הגנגס ונחשבת לאחת הערים הקדושות ביותר בהינדואיזם ואחת הערים העתיקות בעולם (כ-3000 שנה). נצא בריקשות לעיר העתיקה, כאן נפגוש את עולי הרגל הבאים לרחוץ במימי הגנגס. הלילה הוא לילה מיוחד של פסטיבל האור. מרהיב ומרגש!!!  פסטיבל האור בוראנסי נחוג שבועיים לאחר פסטיבל האור בשאר הודו, הוא מיוחד ומרהיב ביותר!! נשוט בלילה בסירה על נהר הגנגס ונצפה בהמוני החוגגים והמוני הנרות הדולקים.

וראנסי ידועה כמקום משכנם של יוצרים בתחום המוזיקה והמחול. נצפה במופע מחול ומוזיקה בבית משפחה. נסייר בשוק, במפעל לתעשיית משי, נשוט בשעת הזריחה בגנגס. ביום ד' בערב נטוס לדלהי ונלון שם.

 

14.11, יום ה', יום 20 - ורנאסי-דלהי-ישראל

נערוך מסיבה לסיום הטיול, נשלים קניות אחרונות ונסייר בעיר ככל שיותיר הזמן. נטוס חזרה לארץ בטיסה ישירה. שעת טיסה מיועדת שעה 18:00.

 
* לא ניתן ניסוח מדויק לגבי הסיורים בדלהי בכדי לשמור על אפקט ההפתעה המיוחד לטיולים שלנו.
* ייתכנו שינויים קלים בתוכנית בהתאם ללוח הטיסות.
 
המחיר: 4480$ בהרשמה מוקדמת עד 1/8/19 
            4580$ החל מה -2/8/19 
               תוספת חדר יחיד 985$
 
למה כדאי לנסוע איתנו?

כי חשוב לנו שתהני ונעשה הכל לשם כך. אנו חושבות על כל פרט:
הקפדה מיוחדת על המדריכות - המדריכות שלנו בוגרות תואר שני בחוג למזרח אסיה (מיכל ארליך במסלול לדוקטורט), מצטיינות דיקן,
דוברות הינדי ושפות הודיות אחרות, בעלות ניסיון רב, מרתקות בהסברים, מעולות ביחסי אנוש (מוזמנות לקרוא עליהן באתר).

בתי מלון בדרגת 5* (בפושקר מלון מורשת יפייפה ובדהרמסלה מלון ברמה טובה).

אוטובוס תיירים חדיש וממוזג. באזור הצפון - רכבים נוחים וחדישים - 3 מטיילות ברכב + נהג מנוסה.

צוות מקצועי מלווה: מלווה הודית הדואגת לכל הפרטים הקטנים.

מפגשים עם נשים מיוחדות.
 
שייט על הגנגס בליל בפסטיבל האור 
 
שייט על הגנגס  בזריחה 

שיעור בישול הודי

שיעור עיסוי
 
סדנת תיפוף
 
שיעור יוגה

מפגש עם רופא איורוודי.
 
קונצרט מוסיקה הודית קלאסית בדהרמסלה

סרט הודי באולם ראג' מאנדיר .

טיפול אישי (חינם בארץ) להשגת מטרה באמצעות NLP ודמיון מודרך

הכי חשוב - אוירה נעימה, מקבלת, מאפשרת ומשחררת.
 

מה זה כולל:

הטיול הוא על בסיס חצי פנסיון.
טיסות בינלאומיות ישירות להודו (כולל מס נמל ודלק. שינוי במחיר יחול על הנוסעת)
4 טיסות פנים
נסיעות בתוך הודו-אוטובוס ורכבים נוחים וממוזגים.
טיפים לנותני השרותים בהודו
מדריך מקומי ומדריכ/ה ישראלי/ת 
מלווה הודי (בנוסף למדריכים)
כניסות לאתרים
בתי מלון טובים בנמצא (בדרך כלל 5*)
סדנאות ומופעים
מים מינרליים במהלך הטיול

 המחיר אינו כולל:
תוספת לחדר יחיד 985$
שתייה והוצאות אישיות
אשרת כניסה להודו 
חיסונים
ביטוח נסיעות - בריאות ומטען (חובה על הנוסעת לעשות זאת!).
טיפ למדריכה הישראלית כראות עינכן (נהוג כ - 4 - 5 $ ביום)

 תנאי ביטול:

עד 90 ימי עבודה טרם היציאה -     150$ דמי רישום
30-90   ימי עבודה טרם היציאה -  25% מערך ההזמנה
14-29 ימי עבודה טרם היציאה -    50% מערך ההזמנה
4-13  ימי עבודה טרם היציאה -     75% מערך ההזמנה
3 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול -   100% מערך ההזמנה

חשוב לדעת: סוד קסמה של הודו עלול להיות לנו לעיתים לרועץ. הודו היא מדינת עולם שלישי,
מפגש או פעילות שנקבעה, יכולים להשתנות. אנו נעשה הכל להצלחת הטיול ולקיום כל הפעילויות הרשומות אולם יש לקחת בחשבון שבהודו ההתנהלות היא שונה, לפיכך לא רשמנו את כל הפעילויות המתוכננות. התוכנית גדושה.