ציפי טל, טיול הודו דצמבר 2008

לרוני המיוחדת והמקורית!

לא כל יום אומרים תודה שכזאת מעומק הלב... אבל החוויות שעברנו הן בלתי נשכחות. גם עכשיו במרחק של כמעט חודשיים, אני יכולה להריח את הריחות להיזכר בצבעים ולהרגיש את הטעמים ...וזה עוד לפני שאני פותחת את אלבומי התמונות כדי להתגעגע...

היה טיול בלתי נשכח לא רק כי הוא היה למזרח, אלא כי הושקעו בו מחשבה רבה, תכנון איכותי והרבה אהבה - החל במסלולים הרגליים שנבחרו בקפידה, דרך המלונות הנבחרים שהיו מפנקים ביותר ועד לחויות הליליות עם הנופך הנשי המיוחד. מערב לערב התעצמה החוויה, ואנחנו ציפינו בסקרנות לאיזה שיא תובילו אותנו הפעם ואיך ייתכן שיקרה משהו יותר נפלא מרגש וקסום מהערב הקודם..אבל קרה:
כמו למשל הערב באגרה כשהתארחנו בביתו המפואר של סוכן הטיולים ההודי שהזמין את אביו בן השמונים אשר קיבל אותנו בחום. נפגשנו עם אשתו שהכירה לנו את רזי המטבח ההודי ואירחה אותנו בביתם בארוחה שלמדנו לבשל. או הביקור בבית המהרג'ה וההזדמנות המיוחדת לנהל דו-שיח מרתק עם אשתו המהרינית על הנשים ההודיות ומצבן ועל הנשים הישראליות.

השיא היה בערב בפושקאר חאפלה אקזוטית במדבר שכללה חגיגה של צבעים צלילים וריקודים בניחוח צועני. מאוחר בלילה נוצר מעגל נשים אינטימי ומרגש סביב המדורה שלי היה משמעותי ביותר.

הביקור בבתי חב"ד ברישיקש ובפושקר היו מעניינים ומשמעותיים בעיקר לאור העובדה שהיינו קבוצת נשים דתיות ושומרות מסורת ויכולנו לחוות את השבת היהודית מרחוק ולטעום טעם שמזכיר את הבית.

טיול קבוצתי קם ונופל על הדרכה ואי-אפשר להתעלם מההדרכה המקצועית שלוותה אותנו במהלך הטיול - הן המדריכה הישראלית והן המדריכים המקומיים הפגינו בקיאות רבה והוסיפו להווי שהתהווה.

ראוי לציין את הגמישות והפרגון שהפגנת את רוני כשביקשנו להמשיך מעבר לטיול המתוכנן ולהישאר עוד כמה ימים בדראמסלה. בשמחה ובאהבה שידכת לנו איש קשר מקסים- מהינדר שליווה אותנו במקלוד גנש, בבגסו ודרמסאלה. נהננו מהמסאג'ים וטיפולי השיאצו ומהטיולים השווים באזור שהיו בהדרכתו.

כאמור, לא כל יום אומרים תודה שכזאת מעמק הלב..אבל לך מגיעה אחת ענקית אז תודה.

ציפי טל
מושב חמ"ד
טיול הודו דצמבר 2008
ציפי טל, טיול הודו דצמבר 2008