סדנאות ביער - 'מקלחת יער יפנית'

תאריך : מדי שבוע

ליער יש כוחות ריפוי ובין העצים קורים דברים טובים לגוף ולנפש. היפנים כבר יודעים את זה. אני מזמינה אתכן לסדנאות יער ומפגשים טיפוליים בקליניקה יער. 


 


מאז ומתמיד נמשכתי לטבע והכרתי בכוחות השמחה והריפוי שלו. כמטפלת (NLP, דמיון מודרך, פסיכודרמה, מורה לשיטת פלדנקרייז) ערכתי כבר בעבר סדנאות בטבע ואני מכירה את כוחותיו.

שנת הקורונה גרמה לכל מי שגר בסמוך לשדה, חורשה, יער או נחל לצאת ולשוטט. בהיעדר בילוי אחר הטבע הוא כל מה שנשאר לנו והוא מתנה גדולה לכולנו ובייחוד למי שגר בבניין קומות בעיר וזקוק למרחב פתוח, עץ, שיח, צב או פרח - כמו אוויר לנשימה.

כשיוצאים החוצה נפתח משהו וקורים הרבה דברים שלא יכולים לקרות בין ארבע קירות. ביער בין עצים האפקט גדל בייחוד עכשיו בחורף ובאביב כשהכול מלבלב, חי ומשתנה - אבל בעצם בכל עונה.

בחצי שנה האחרונה אני יוצאת מדי יום ליער שסמוך לביתי להתמלא ולנשום. אני נהנית משלווה, אוויר צלול ומקסם גילוי היופי המשתנה שבטבע. ביער פוגשים כל יום במשהו אחר וזה מרגש ממש.

אני מזמינה אתכן לצאת אתי ליער ל'מקלחת יער יפנית' – שיטוט מודע ואיטי ביער, שהות מעוררת חושים ופותחת לב וריאות. זמן להוריד הילוך, להקשיב לסביבה ולעצמכם ולהתמלא.

ביפן זו מסורת עתיקה אבל את השם הרשמי 'מקלחת יער' ניתן רק בשנות ה-80 כשהממשלה היפנית המליצה על היציאה ליער כדרך מומלצת להיטיב עם בריאות הגוף והנפש. מאז יש ביפן שמורות המוגדרות כיערות מומלצים למקלחת יער והשהות ביער הוכיחה עצמה כמורידה מתח וחרדה, מפיגה דיכאון ומחזקת את מערכת החיסון.

סדנאות יער קבוצתיות - מתקיימות ביער מענית (ליד חריש) ובכל יער אחר בארץ בהתאם לדרישה.

טיפולי אחד על אחד בקליניקה יער (גם ביער מענית) - ניתן לתאם מראש טיפולים פרטניים.

 להלן תאריכי הסדנאות הקרובים (יתר פרטים בטל. 050-6575069):

סדנה מתמשכת בת 12 פגישות - חלקן ביער וחלקן בזום להשגת יעדים עפ"י הספר "דרך האמן"

וטיפולים פרטניים.


על סדנאות ביער הנמשכות  4 שעות, ניידע בקרוב. הסדנאות מתקיימות ביער מענית בתנאים נוחים ומפנקים וכוללים ארוחה.

אני מביאה כסאות נוחים, מחצלת, ארוחת בוקר טעימה ומזינה.

נעשה שימוש גם בכלים נוספים: כתיבה, קלפי מודעות, מדיטציה, NLP, דיון מודרך ועוד.

עלות: 210 ש"ח 

הרשמה בטלפון: 050-6575069