הודו הקלאסית ומרגלות ההימלאיה - 09.23


תאריך : 21.9.23- 3.10.23

מסע נשי לארץ קסומה והיכרות עם תרבות עתיקה ומרתקת.


ברוכות הבאות למסע שלנו!

אתן הולכות להצטרף למיליוני אנשים שכבר התאהבו בתת היבשת המדהימה בעולם!

הודו הססגונית, הסואנת, מלאת שמחת חיים ומרובת תרבויות עתיקות המשתלבות זו בזו בהרמוניה מושלמת בקצב חיים השונה מכל מה שהכרתן בעבר.
מראות של מונומנטים ארכיטקטונים מרהיבים ביופיים לא משאירים אף אחד מהמבקרים בהודו - אדיש.
 
 
המסלול של "דרך נשית" משלב הכרות עם "הודו הקלאסית" - רישיקש - עיר קדושה על גדות הגנגס, "הטאג' מאהל"- אחד משבעת פלאי עולם, מקדש הזהב באמריצר, דהרמסלה שהיא מקבץ של כפרים השוכנים למרגלות הרי ההימלאיה, מקום מושבו של הדלאי למה והממשלה הטיבטית הגולה. במקום הקסום והירוק הזה, נתחבר לטבע הפראי, נטייל ביערות וננשום אוויר צלול בנוף ההררי הפתוח.
אנו מאמינות כי הדרך הטובה ביותר לחקור תרבויות חדשות היא דרך מפגשים אישיים עם אנשי המקום בשילוב סדנאות חוויתיות המעניקות טעימה  מאורח החיים ההודי הכל כך מיוחד.
 
מסע נשי מעצים ומשחרר מתחיל..... עכשיו!
 
13 ימים
 
מדריכה - חגית אריאלי שיינפלד
 
פרטי המסלול

יום 1 – ת"א – דלהי

בהתרגשות רבה נתכנס (סוף סוף) בשדה התעופה בשעות הערב ונמריא בטיסת לילה של אייר-אינדיה ישירות להודו, אל עבר מסע ייחודי של רוח, טבע, תרבות והעצמה נשית. ננחת למחרת בבוקר בדלהי 

יום 2 –  3 דלהי  -   אמריצר

בשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה של דלהי, נמשיך לארוחת בוקר מרעננת בשעות הצהרים נחזור לשדה התעופה לטיסת פנים לאמריצר, המקום הקדוש ביותר לבני דת הסיקים, שם ממוקם מקדש הזהב . נתוודע לדתם של הסיקים, לטקסיהם ולמיתולוגיה שסביב מקדש הזהב. נלון באמריצאר,

יום 4 - אמריצר - דהרמסלה

מוקדם, לפנות בוקר, נצא אל עבר המראה המופלא של מקדש הזהב. המקדש מוקף חומות שיש לבנות וממוקם בלב בריכה, אשר משקפת  בבוּאתו הזהובה– יחד נוצר מראה קסום שכאילו הופיע מתוך אגדה עתיקה. נלווה את עולי הרגל והמאמינים המקומיים אל עבר המקדש, נצפה בטקסי הבוקר הייחודיים שלהם, ונאזין לתפילותיהם שמשרות על המקום תחושה של התעלות רוחנית. נבקר במטבח הענק הפועל 24 שעות ביממה ומבוסס על המוני מתנדבים המאכילים מדי יום ביומו אלפי סועדים. .

לאחר הביקור במקדש הזהב, נעלה על רכבים פרטיים מפנקים ונתחיל במסענו אל עבר ההימלאיה ההודית! בדרכנו נפגש לראשונה עם הנופים, עוצרי הנשימה, של מרגלות ההימאליה. בשעות הצהרים נגיעה לדהרמסאלה, שפירושה, מקום מושבה של התורה הבודהיסטית. דהרמסאלה היא מקום מושבו של הדאלי לאמה, והמנהיגות הטיבטית הגולה בהודו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור ראשוני, נתהלך ברחובות שובי לב בין תיירים, נזירים ונזירות בודהיסטים.

זהו ערב יום כיפור. למעוניינות ניתן יהיה להשתתף בארוחה המפסקת ובתפילה בבית חב"ד או בבית היהודי.

ימים 5 - 7 – דהרמסלה

נשהה בדהרמסאלה הקסומה. נלמד פילוסופיה בודהיסטית, נתנסה ונטמע ברוחניות הטיבטית. נבקר במקדש המרכזי של הדלאי למה, ונראה כיצד העם הטיבטי משמר את דתו ותרבותו בגלות שבהודו, לאחר כיבוש טיבט על-ידי סין. נבקר בכפר האומנויות הטיבטיות נורבולינקה ובבית הספר לילדים שם משמרים את התרבות הטיבטית. בנוסף, נשתתף בסדנת עיסוי ובסדנת אוכל , נאכל אוכל טיבטי מעולה, נתהלך ביערות, ונשוטט בין חנויות מרהיבות של עבודות יד טיבטיות וקשמיריות

 יום 8 – דהרמסלה – צ'אנדיגאר

בבוקר נצא אל עבר העיר צ'אנדיגאר, הקרויה על שמה של האלה "צ'אנדי". זוהי העיר הנקייה והמתוכננת ביותר בהודו אשר ידועה בזכות האדריכלים הבינלאומיים שהשתתפו בתכנונה (וביניהם לה קורבוזיה ואלברט מאייר). נבקר  בגן הפסלים הממוחזר והמפורסם נק צ'אנד - על שטח של 200 דונם ניתן לפגוש דמויות העשויות מפסולת ממוחזרת ומחומרים אורגניים

יום  9 -  צ'אנדיגאר – רישיקש

היום ניסע במורדות ההימלאיה על עבר רישיקש, בירת היוגה העולמית, ממלכת הניו-אייג' והרוחניות. רישיקש הקסומה שוכנת על גדות נהר הגנגס הקדוש והעוצמתי, אליו נוהרים מיליוני עולי רגל הינדואים המאמינים שהטבילה בו תטהר אותם מחטאיהם ואף תקרב אותם אל עבר ההארה. רישיקש התפרסמה בזכות להקת הביטלס, אשר פגשו שם את הגורו מהרישי מהשי יוגי. לאורך השנים הפכה העיר למוקד תיירותי ורוחני שמושך אליו מורי יוגה ומבקרים מכל העולם.

יום 10 – רישיקש

נשהה במלון על גדות הגנגס.  לאורך סוף השבוע, נצפה בריטואלים המתקיימים בכל יום על גדות הגנגס, בפרושים ההודים (סאדואים) המשתכנים לצד הנהר, נלמד פילוסופיה הודית ונתרגל יוגה. בנוסף, נבקר בהארידוואר, השער (דוואר) לאל (הארי) ונשתתף שם בחוויה המפעימה והייחודית של טקס הארטהי, המוקדש לאלת הנהר -הגנגה. בכל ערב בשעת השקיעה המאמינים משליכים פרחים לנהר הגנגס, הכוהנים מזמרים מנטרות ותפילות, ומנחות אש מוגשות לאלה. ניתן יהיה לקבל עיסויים (בתוספת תשלום). 

 יום  11 – רישיקש – דלהי

השכם בבוקר נצא לנסיעה לדלהי, עיר הבירה של הודו, עיר ססגונית וסואנת. נראה את המבנים המפורסמים שלה - שער הודו ובנייני הממשל, שנבנו על-ידי הבריטים בתחילת המאה ה-20. נבקר במקדש אקשרדהם,

יום 12 – דלהי – אגרה

ניסע לאגרה, נבקר בטאג' מאהל, אחד משבעת פלאי עולם - המונומנט המרשים שבנה הקיסר שאה ג'אההון לאישתו האהובה. הטאג' יפה במיוחד (בשל האור המיוחד) בשעת הזריחה והשקיעה. נבקר בחנות תבלינים ובמפעל בו ידגימו לנו את האמנות המיוחדת כל כך של שיבוץ אבני החן בשיש, כפי שראינו בטאג'. נלון באגרה.

יום 13 – אגרה – דלהי – טיסה חזרה הביתה

בשעות הבוקר נפרד מאגרה  נצא לחאן מרקט לקפה קניות אחרונות. בשעות הצהרים ניסע לשדה התעופה, נפרד מהודו האהובה, ונטוס בחזרה לישראל שלנו. ננחת בישראל בשעות הערב

 

למה כדאי לנסוע איתנו?

כי חשוב לנו שתהני ונעשה הכל לשם כך. אנו חושבות על כל פרט:
הקפדה מיוחדת על המדריכות המתמצאות במיוחד בהודו, בעלות ניסיון רב, מרתקות בהסברים, מעולות ביחסי אנוש
(מוזמנות לקרוא עליהן באתר).

  • בתי מלון ברמה גבוהה או הטובים בנמצא
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג. באיזור ההימלאיה - רכבים נוחים וחדישים - 3 מטיילות ברכב + נהג מנוסה.
  • שיעור בישול הודי.
  • שיעור יוגה ומדיטציה ברישיקש
  • סדנת עיסוי בדהרמסלה                                          
הכי חשוב - אוירה נעימה, מקבלת, מאפשרת ומשחררת.
 
המחיר

בסך 3880$ (עבור מטיילת בחדר זוגי) לנרשמות עד   1/6/23 

החל מ 2/6/23 יעלה המחיר ב- 200$ = 4080$
 
חדר ליחידה - תוספת של 945$
 

כולל:

חצי פנסיון
סדנאות 
טיסות ישירות להודו וחזרה בחברת אייר אינדיה (כולל מס נמל ודלק. שינוי במחיר יחול על הנוסעת)
טיסת פנים - דלהי  - אמריצאר 
נסיעות בתוך הודו-אוטובוס ורכבים נוחים וממוזגים.
טיפים לנותני השרותים בהודו
מדריכ/ה ישראלי/ת ומדריך מקומי
כניסות לאתרים
בתי מלון ברמה גבוהה
מים מינרליים במהלך הטיול
סדנאות כמפורט באתר
כניסות לאתרים כמפורט באתר

המחיר אינו כולל:

שתייה והוצאות אישיות
אשרת כניסה להודו 
חיסונים
ביטוח נסיעות - בריאות ומטען (חובה על הנוסעת לעשות זאת רצוי מיד עם ההרשמה!).
לינה: תוספת ליחידה בחדר  945$
טיפ למדריכה הישראלית כראות עינכן (נהוג כ - 4 - 5 $ ביום)

תנאי ביטול :
עד 90 ימי עבודה טרם היציאה -     150$ דמי רישום
45-90   ימי עבודה טרם היציאה -  30% מערך ההזמנה
14-45 ימי עבודה טרם היציאה -    50% מערך ההזמנה
7 - 13  ימי עבודה טרם היציאה -     75% מערך ההזמנה
7 ימי עבודה טרם היציאה  או אי הגעה - 100% מערך ההזמנה

חשוב לדעת: סוד קיסמה של הודו עלול להיות לנו לעיתים לרועץ. הודו היא מדינת עולם שלישי,
מפגש או פעילות שנקבעה, יכולים להשתנות. אנו נעשה הכל להצלחת הטיול ולקיום כל הפעילויות הרשומות אולם יש לקחת בחשבון שבהודו ההתנהלות היא שונה, לפיכך לא רשמנו את כל הפעילויות המתוכננות. התוכנית גדושה.

 

פרטים - רוני    -    050-6575069


רוצה לצאת לטייל איתנו?